Funkcije uključuju automatsko kadriranje, koje će ponovo fokusirati kameru kada se krećete, fokus glasa, jasnoću glasa i zamućenje pozadine.
Funkcija koju pokreće vještačka inteligencija, koja se zove kontakt očima, takođe bi mogla da učini da ljudi izgledaju prisutnije na sastancima.
U februaru je Microsoft počeo da testira funkciju titlova uživo u cijelom sistemu, koja bi mogla da pomogne gluvim i nagluvim osobama, kao i onima za koje se sastanak ne održava na njihovom maternjem jeziku.
Tehnologija generiše titlove za bilo koji audio sadržaj, uključujući zvuk sa mikrofona i audio zasnovan na vebu.
Uključujući video platforme kao što su Twitch i YouTube.
Nadogradnje bi mogle izgledati poznato onima koji su proveli dosta vremena u aplikacijama za video pozive u posljednjih nekoliko godina.
NVIDIA, Dolby, Zoom, Skype i Google Meet bavili su se problemima kao što su buka iz okoline i vizuelna pozadinska ometanja.
Sam Microsoft je najavio neke funkcije inteligentne kamere za Teams u septembru i radi na poboljšanju sastanaka u Teams-u.
Integrisanje ovih funkcija na nivou OS-a učiniće virtuelne sastanke pristupačnijim i lakšim za korišćenje za više ljudi, prenose Nezavisne.
Haber.ba